یک‌صد و شصت و پنجمین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - امیرحسین علویرشت رویایی- رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: شورای اسلامی و شهرداری رشت آمادگی هرگونه اقدام و مساعدت در راستای مرتفع کردن گوشه ای از مشکلات هموطنان زلزله زده در کرمانشاه را دارد.

به گزارش ایلنا، سید امیرحسین علوی با ابراز تاسف از جان باختن تعدادی از مردم در جریان وقوع زلزله در کرمانشاه گفت: اعضای شورای اسلامی شهر به نمایندگی از مردم شریف و نوعدوست رشت این حادثه جانسوز را به خانواده های داغدار تسلیت عرض کرده و اعلام می کنیم برای رفع مشکلات مردم حادثه‌دیده از هیچ تلاش و خدمتی مضایقه نخواهیم کرد.

او با اشاره به اینکه استان گیلان نیز طعم درد و اندوه ناشی از زلزله را به خوبی احساس می کند، مطرح کرد: با گذشت سالیان طولانی از وقوع زلزله رودبار هنوز خاطرات ناگوار آن روزها در یاد مردم گیلان وجود دارد و امیدوارم بعد از این، چنین حوادثی در هیچ کجای دنیا اتفاق نیافتد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در خاتمه ضمن تسلیت مجدد به خانواده های داغدار کرمانشاه گفت: غفران الهی برای جان باختگان حادثه زلزله‌ و صبر جمیل برای بازماندگان از خداوند کریم و رئوف مسئلت دارم.