آلبالو

رشت رویایی- آلبالو مثل گیلاس از میوه‌های پرطرفدار در تمام جهان نیست. ولی در ایران بدون دانستن خواص آن بسیار پرطرفدار است. این میوه‌ی ترش در کنار خواص پرشمارش یکی از بهترین پنی‌سیلین‌های طبیعی است. حتماً می‌دانید قرص‌های آنتی‌بیوتیک و آمپول‌های پنی‌سیلین تنها روش از بین بردن عفونت‌ها و سموم بدن نیستند.

۱- آلبالو ضدعفونت است. وجود عفونت‌ها و سموم در بدن عامل بزرگ تولید و فراهم آوردن بستر بیماری‌های خطرناک است که بهتر است در زمان ابتلا به بیماری که عفونت را در بدن ایجاد می‌کند آن را درمان کنیم که یکی از رایج‌ترین داروها در این زمینه تزریق پنی‌سیلین است البته مثل همیشه خداوند دانا در طبیعت بی‌انتهایش چاره و درمانی برای رفع سموم بدن خلق کرده است. این میوه یک پنی‌سیلین طبیعی است که می‌تواند به صورت فوق‌العاده‌ای سموم و عفونت‌های بدن را از بین برده و خطرات ابتلا به انواع مشکلات جسمی را کاهش دهد.

۲- آلبالو سرشار از ویتامین‌های A-B-D-C است و کلسیم و منیزیم و آهن در این میوه خوشمزه به وفور یافت می‌شود. حتماً از فواید این ویتامین‌ها و املاح در رژیم غذایی‌تان اطلاع دارید.

۳- مصرف این میوه برای درمان بیماری‌هایی همچون دیابت, مشکلات قلبی, روماتیسم تأثیر عالی دارد.

۴- آلبالو میوه‌ای زیبایی بخش است و در زیبایی پوست مؤثر است.

نکات مهم:

  • بهترین آلبالو، آلبالویی است که کاملاً قرمز و رسیده باشد. هرگز آلبالویی که سفت و کم‌رنگ است را مصرف نکنید چراکه مشکلات روده‌ای را به دنبال دارد.
  • هرگز بعد از مصرف آلبالو آب ننوشید به دلیل اینکه این کار دستگاه هاضمه را دچار مشکل می‌کند.