رشت رویایی- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان از پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط صنعتی، معدنی و کشاورزی در این استان خبر داد.

[su_frame align=”center”]محمدحسین اصغریان - علی منتظری[/su_frame]

محمدحسین اصغریان ظهر امروز در جلسه کارگروه اجرای قانون رفع موانع تولید گیلان با اشاره به همکاری دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها در اجرای مصوبات این کارگروه گفت: پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی، معدنی و کشاورزی در قالب کارگروه ایجاد رونق در واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در گیلان آغاز شده است.

او به پرداخت ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای مذکور تاکنون در گیلان اشاره کرد و افزود: تسهیلات به ۴۷ واحد تولیدی در استان پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با بیان اینکه رتبه دوم تعداد تسهیلات پرداختی را در کشور کسب کردیم، گفت: رتبه مذکور ناشی از عملکرد بسیار خوب بانک‌ها در استان است.

اصغریان، پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی در گیلان خواند و بیان کرد: افزایش تولید و تحریک تقاضا در بازار از اهداف اصلی برنامه‌های اقتصادی در جامعه است و برای رسیدن به این هدف‌ها باید تلاش و سرعت عمل بیشتری داشته باشیم.

او بر ایجاد رونق تولید به عنوان یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های خروج اقتصاد از رکود تأکید کرد و گفت: ۱۰ درصد از مجموع اعتبارات ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی گیلان به واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با اشاره به راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی دارای مشکل سرمایه در گردش در استان، خاطرنشان کرد: توانمند کردن واحدهای تولیدی در افزایش تولید و اشتغال پس از دریافت تسهیلات از اولویت‌های پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی است.

اصغریان در پایان، بر تسریع در پرداخت تسهیلات از طرف بانک‌ها و نظارت بر نحوه صحیح هزینه‌کرد آن توسط کمیته نظارتی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تأکید کرد.

ثبت ۲۳۰۰ تقاضای دریافت تسهیلات در گیلان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در جلسه مذکور از ثبت ۲ هزار و ۳۰۰ تقاضای دریافت تسهیلات واحدهای تولیدی در سامانه بهین‌یاب خبر داد و گفت: تاکنون تسهیلات رونق صنایع کوچک و متوسط در کارگروه رفع موانع تولید به تصویب رسیده و به بانک‌های عامل اعلام شده است.

علی منتظری به پرداخت تسهیلات به ۴۷ پرونده متقاضی تسهیلات رونق صنایع کوچک در گیلان اشاره کرد و افزود: متقاضیان مذکور به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی با اشاره به راه‌اندازی کمیته نظارت بر صحت هزینه‌کرد تسهیلات دریافتی توسط واحدهای تولیدی در گیلان، گفت: کمیته مذکور در راستای افزایش اشتغال و تولید راه‌اندازی شده است.