[su_frame align=”left”]آغاز به کار «سینما آینده» همزمان با روز ملی سینما در گیلان[/su_frame]

رشت رویایی- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت از آغاز به کار «سینما آینده» در روز ملی سینما خبر داد و اظهار کرد: پاتوق فیلم کوتاه از امروز همزمان با تهران، در گیلان آغاز به کار می‌کند.

محمد حسن‌پور از آغاز به کار «سینما آینده» در روز ملی سینما خبر داد و گفت: پاتوق فیلم کوتاه با عنوان «سینما آینده» از امروز، ۲۱ شهریور همزمان با تهران، در گیلان آغاز به کار می‌کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت افزود: در پاتوق فیلم کوتاه، آخرین دوشنبه هر ماه، آثار برگزیده جشنواره‌های مختلف فیلم کوتاه ایران و جهان در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاءالانبیاء (ص) رشت اکران خواهد شد.

او ادامه داد: در نخستین جلسه از این برنامه که امروز برگزار می‌شود، «همسرایان» ساخته زنده‌یاد عباس کیارستمی، ساعت ۵ عصر در مکان یادشده اکران می‌گردد.

حسن‌پور با بیان اینکه «همسرایان» در گیلان ساخته و در سال ۶۱ به نمایش درآمده است، گفت: امروز با حضور یکی از بازیگران این فیلم در رشت اکران خواهد شد. همچنین درس‌های فیلم‌سازی عباس کیارستمی یکی دیگر از برنامه‌های روز ملی سینما در گیلان است.

این مسئول فرهنگی نخستین اکران «سینما آینده» به مناسبت روز سینما را رایگان دانست و گفت: همچنین به مناسبت روز ملی سینما، سینماهای میرزا کوچک، ۲۲ بهمن و سپیدرود ۱ و ۲ در شهر رشت اکران فیلم‌ها را بر عهده دارند.