آغاز اعمال جریمه پرتاب زباله از خودرو در شهر رشت

رشت رویایی- اعمال قانون جریمه رانندگی «پرتاب زباله از خودرو» برای حفظ نظافت معابر در رشت آغاز شد.

پرتاب زباله از خودرو

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت، همیشه توصیف تمیزی خیابان و معابر شهرهای کشورهای پیشرفته یکی از داستان‌هایی است که بسیاری با تأسف و غبطه برای همدیگر تعریف می‌کنند. با تصویب قانون جریمه مالی برای خودروهایی که زباله به بیرون پرتاب می‌کنند یک مرحله در مسیر رسیدن به خیابان‌های تمیز گام برداشته شد. حال بسیاری از شهرها برای رسیدن به این هدف به سمت اجرای این قانون حرکت می‌کنند.

مرتضی عاطفی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در بهمن ماه گذشته از رایزنی با پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان برای اعمال جریمه رانندگی «پرتاب زباله از خودرو» در شهر رشت خبر داده بود.

جریمه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان رشت نشان می‌دهد اعمال قانون این تخلف به وقوع پیوسته است. این تخلف که با کد ۲۰۷۳ شناخته می‌شود شامل پرتاب کردن و یا ریختن ضایعات، زباله، اشیا، آب دهان و بینی می‌شود.

شهروندانی که این تخلف را انجام دهند از پلیس راهنمایی و رانندگی برگه جریمه ۳۰۰ هزار ریالی دریافت می‌کنند.

در همین ارتباط مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت با بیان اینکه ما نیازمند فرهنگ سازی برای حفظ محیط هستیم گفت: سازمان در کنار برنامه‌های تشویقی، اجرای قوانین و برخورد با متخلفین را نیز پیگیری می‌کند.

عاطفی با بیان اینکه کارکنان رفت‌وروب به طور شبانه‌روزی به پاک‌سازی معابر مشغول هستند گفت: همراهی شهروندان در حفظ نظافت معابر منجر به کاهش هزینه‌های شهرداری خواهد شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz