[su_frame align=”left”]آزمون استخدامی[/su_frame]

رشت رویایی- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از دریافت بیش از ۳۲۴ هزار کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی خبر داد و گفت: سومین آزمون متمرکز دستگاه‌های اجرایی، وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه‌های علوم پزشکی فردا (جمعه ۲۱ آبان‌ماه جاری) برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین توکلی با اعلام این مطلب عنوان کرد: کارت شرکت در آزمون تعداد ۴۵۲ هزار و ۶۴۸ نفر شامل تمام داوطلبان سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های کشور، دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت آموزش و پرورش سال ۹۵ از روز سه‌شنبه(۱۸ آبان ماه) برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت.

او در ادامه بیان کرد: تمام داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون‌های فوق باید حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز(پنجشنبه ۲۰ آبان) به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و با ارائه اطلاعات شناسنامه‌ای و یا ثبت‌نامی ضمن مشاهده کارت شرکت در آزمون خود، از کارت مذکور یک نسخه پرینت تهیه کنند و بر اساس آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.

دکتر توکلی گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز (پنج‌شنبه) از تعداد ۴۵۲ هزار و ۶۴۸ داوطلب تعداد ۳۲۴ هزار و ۳۸۹ داوطلب و یا به عبارت دیگر حدود ۷۱/۶۶ درصد از داوطلبان نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: به تمام داوطلبان ثبت‌نام‌کننده برای شرکت در آزمون که تاکنون برای دریافت کارت شرکت در آزمون خود اقدام نکرده‌اند، اکیداً توصیه می‌شود در این مدت باقی‌مانده و حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز برای دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کنند.

دکتر توکلی با تاکید بر اینکه بر اساس برنامه زمانی اعلام شده سومین آزمون متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور است گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت آموزش و پرورش با توجه به پوشه‌های شغلی داوطلبان و برحسب مورد صبح یا بعدازظهر روز جمعه، ۲۱ آبان جاری در ۵۳ شهرستان مختلف کشور برگزار می‌شود.

به گفته او، در صبح روز جمعه آزمون برای تعداد ۲۱۳ هزار و ۲۸۰ داوطلب برگزار می‌شود که از این تعداد ۱۲۴ هزار و ۴۵۶ نفر زن و مابقی مرد هستند. همچنین در عصر روز جمعه آزمون برای تعداد ۲۳۹ هزار و ۳۶۸ داوطلب برگزار می‌شود که از این تعداد ۱۵۷ هزار و ۵۲۷ نفر زن و مابقی مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: فرایند برگزاری آزمون نوبت صبح از ساعت ۸:۳۰ دقیقه و نوبت بعدازظهر از ساعت ۱۴ روز جمعه ۲۱ آبان جاری آغاز می‌شود و درهای ورود به حوزه‌های امتحانی برای آزمون نوبت صبح رأس ساعت ۸ و برای آزمون بعدازظهر رأس ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه بسته خواهد شد. داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن درهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

دکتر توکلی بیان کرد: برای حضور در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه الزامی است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: در جلسه امتحانی به هر داوطلب دو بسته آزمونی ارائه خواهد شد. بسته اول حاوی یک برگ پاسخنامه و یک جلد دفترچه آزمون عمومی و بسته دوم نیز حاوی دفترچه آزمون تخصصی است.

دکتر توکلی در پایان عنوان کرد: در این آزمون هر یک از داوطلبان به ۱۰۰ سؤال عمومی متناسب با گروه خوشه شغلی و در مدت ۱۱۰ دقیقه و به سؤالات تخصصی خوشه شغلی مربوط که در دفترچه شماره ۲ آزمون چاپ شده است، در مدت ۸۰ دقیقه پاسخ خواهند داد.