آزادی قاتل عجیب‌ترین قتل سال ۹۴ که در کلاچای اتفاق افتاد

رشت رویایی- شاید به جرات بتوان گفت مهم‌ترین اتفاقی که شورای شهر چهارم گیلان و در سال ۹۴ برای شهروندان هم استانی رقم زده‌اند، تلخ‌ترین آن بوده و آن هم در کلاچای اتفاق افتاد.

به گزارش تابناک گیلان، یکی از پرونده‌های جنجالی و جنایی شمال کشور در سال گذشته قتل اعضای خانواده رئیس شورای شهر کلاچای گیلان بود. در این پرونده که شامگاه ۱۳ اردیبهشت رخ داد مردی با آتش‌نشانی تماس گرفته و از آتش سوزی خانه‌اش خبر داد.

دقایقی بعد با اعزام نخستین ماموران ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه، آنها مشاهده کردند ساختمان دوطبقه ویلایی که زیر آن مغازه بود، آتش گرفته و مرد جوانی که دچار سوختگی شده بود در مقابل در ورودی ساختمان افتاده است. پس از خاموش شدن شعله‌های آتش، پیکر سوخته زن ۳۵ ساله و دو پسر ۶ و ۸ ساله‌اش از خانه خارج شد.

با وجود تلاش پزشکان، زن جوان به نام سمیه و ۲ پسرش که عرشیا و علیرضا نام داشتند به علت دودگرفتگی و سوختگی جان خود را از دست دادند. پدر خانواده به نام مرتضی علی عسگری، رئیس شورای شهر کلاچای از مرگ نجات یافت.

در حالی که در ابتدا اعلام شده بود این آتش‌سوزی به علت نشت گاز انجام شده است، روز گذشته تیمی از ماموران پلیس آگاهی رودسر با حضور در محل حادثه به بازرسی آنجا پرداخته و متوجه عمدی بودن آتش‌سوزی شدند.

با کشف این سرنخ، ماموران راهی بیمارستان شده و به تحقیق از پدر خانواده پرداختند که او به جنایت خانوادگی اعتراف کرد و گفت: با همسرم اختلاف داشتم و او قصد داشت از خانه برود. من برای حفظ آبرویم با بنزین او را تهدید کردم. چهار لیتر بنزین روی زمین ریختم که یکباره بخار بنزین به بخاری رسید و خانه آتش گرفت. زن و بچه‌ام در آتش سوختند و من هیچ کاری نتوانستم انجام دهم.

با اعترافات رئیس شورای شهر کلاچای به قتل همسرش او بازداشت شد اما چند ماه بعد با اعلام رضایت اولیا دم همسرش با قید وثیقه از زندان آزاد شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz