رشت رویایی- ۳ هزار و ۶۰۰ متر از باند شرقی آزادراه رشت – قزوین در محدوده منجیل، با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و استاندار گیلان به صورت موقت گشایش یافت.

به گزارش ایسنا، ۳ هزار و ۶۰۰ متر از باند شرقی آزادراه رشت – قزوین در محدوده منجیل شهرستان رودبار، به منظور کاهش بار ترافیکی این مسیر در ایام تعطیلات نوروزی، با حضور دکتر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و دکتر نجفی، استاندار گیلان به صورت موقت گشایش یافت.

دکتر محمدعلی نجفی در حاشیه مراسم افتتاحیه، در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن قدردانی از تلاش‌های دست‌اندرکاران این پروژه به‌ویژه از توجه دکتر نوبخت، معاون رئیس جمهور به پروژه‌های در دست اجرای استان علی‌الخصوص باقیمانده آزادراه رشت – قزوین با اشاره به اینکه امروز شاهد بازگشایی موقت ۳ هزار و ۶۰۰ متر دیگر از مسیر ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت – قزوین هستیم، افزود: احداث ۸ کیلومتر باقیمانده نیز در برنامه دولت وجود دارد که در حدود ۸۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: مسیر مذکور برای تردد مسافران در نوروز سال ۹۵ زیر بار ترافیک رفته و پس از ایام تعطیل برای اتمام فعالیت‌های عمرانی به پیمانکار سپرده می‌شود.

استاندار گیلان خواستار جدیت پیمانکاران در تکمیل باند غربی این پروژه شد و خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد بازگشایی و بهره‌برداری کامل این مسیر باشیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و استاندار گیلان همچنین از ریل‌گذاری راه‌آهن رشت – قزوین در مسیر ایستگاه فلکده رشت بازدید کردند.