رشت رویایی- پروژه پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت با حضور آخوندی وزیر راه و شهرسازی ۱۱ فروردین ماه جاری افتتاح می‌شود.

[su_frame align=”center”]عباس آخوندی[/su_frame]

پروژه پیاده‌راه فرهنگی به عنوان بافت فرهنگی تاریخی این شهر با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ۱۱ فروردین ماه جاری همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) افتتاح می‌شود.

پیاده‌راه فرهنگی نخستین پروژه بازآفرینی شهر رشت در بین کلان‌شهرهای کشور است که با محوطه‌سازی حدود ۱۷ هزار مترمربع با حضور وزیر راه عصر روز ۱۱ فروردین در میدان شهدای ذهاب رشت افتتاح می‌شود.

کلنگ‌زنی و رونمایی از آغاز به‌کار پروژه بازآفرینی و بازدید از مدرسه تائب‌محور فرهنگی رشت محدوده خمیران زاهدان، از دیگر برنامه‌های پروژه مذکور است.

شهردار رشت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس کلنگ‌زنی پروژه صف‌سر «طرح مجموعه فرهنگی و خدماتی دریای نور و پروژه محرک توسعه محله صف‌سر و احیای تالاب طبیعی عینک» را از دیگر برنامه‌های مذکور برشمرد.

محمدعلی ثابت‌قدم افتتاح پروژه پیاده‌راه فرهنگی را اقدامی مهمی در تاریخ شهر رشت دانست و خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه شهر خلاق خوراک از دیگر برنامه‌های افتتاحیه مذکور است.

نمایش آیینی «بانوی آب و آیینه» به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) از دیگر برنامه‌های مراسم افتتاح پروژه پیاده‌راه فرهنگی است.