آخرین خبر از کودک آسیب‌دیده گیلانی در مدرسه

رشت رویایی- رییس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان از پیگیری و کمک موضوع دانش‌آموز آسیب‌دیده گیلانی توسط مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبر داد.

دانش‌آموز آسیب‌دیده گیلانی

به گزارش گیل خبر، در اوایل سال تحصیلی ۹۴-۹۳ امیرمحمد پورشعبان دانش آموز هشت ساله مدرسه قدس رشت در اثر بی‌احتیاطی و بازیگوشی یکی از همکلاسی‌هایش در اثر برخورد با لبه میز دچار آسیب‌دیدگی شد و بینایی یک چشم خود را از دست داد.

بر این اساس جمیل غریب رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان در گفت و گو با گیل خبر درباره وضعیت فعلی این دانش‌آموز تاکید کرد: از همان زمان وقوع حادثه مدیرکل آموزش و پرورش استان، رئیس اداره تعاون و اداره کل آموزش و پرورش، رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت و مدیر مدرسه قدس با حضور در منزل این دانش‌آموز از وی دلجویی کردند. وی افزود: همچنین در آبان سال ۹۳ بادرخواست و نامه آقای حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش استان مبلغ ۱۰ میلیون تومان از سوی بیمه معلم و ۳ میلیون تومان نیز از سوی آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت پرداخت گردید.

جمیل غریب در ادامه اظهار داشت: اولیای محترم در طی این مدت پیگیر شکایت خود از اولیای دانش‌آموز خاطی بوده‌اند و ما نیز باید تلاش کنیم که با آموزش مناسب در سطح مدارس این گونه حوادث تلخ را به حداقل برسانیم.

رئیس اطلاع‌رسانی و و روابط عمومی آموزش و پرورش همچنین تاکید کرد: واکنش بعضی رسانه‌ها با گذشت یک سال و نیم از این حادثه هرچند جای تقدیر دارد اما بعضی اهداف آن نامعلوم است، به طوری که استنباط می‌شود که به دنبال نهادن تقصیر کار بر عهده مدیران آموزش و پرورش استان هستند، متاسفانه جوابیه‌ای که برای یکی از همین رسانه‌ها منتشر کردیم توسط آن‌ها منتشر نشده است و حق شکایت برای این اداره کل محفوظ است، وی تصریح کرد: اجازه نمی‌دهیم از احساسات جامعه برای نشر اخبار یک‌جانبه و مغرضانه استفاده شود و امیدواریم با صداقت و راست‌گویی در کنار یکدیگر به پیشبرد اهداف عالیه آموزشی کشور کمک کنیم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz