آتش‌سوزی یک مکانیکی در رشت +تصاویر

رشت رویایی- یک مکانیکی در خیابان سردار جنگل رشت طعمه حریق شد.

آتش‌سوزی یک مکانیکی در رشت

در پی تماس شهروند با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی در ساعت ۱۲:۰۳ دقیقه ظهر امروز مبنی بر بروز آتش‌سوزی، ستاد فرماندهی و مرکز کنترل سازمان آتش‌نشانی ۷ دستگاه خودروی اطفایی به همراه ۲۳ تن از آتش‌نشانان و افسران ارشد سازمان را به محل حادثه واقع در خیابان سردار جنگل، روبروی بازارچه رازی اعزام کرد.

شهرام مؤمنی معاونت عملیات سازمان آتش‌نشانی که در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت: در مسیر رسیدن دود بسیار شدیدی که به شدت از سقف مغازه در حال خارج شدن بود مشاهده می‌شد.

او در ادامه افزود: سریعاً تیم اعزامی آتش‌نشانان در کمتر از ۱۵ دقیقه نسبت به مهار آتش که قسمت اعظم سقف به هم پیوسته دو باب مغازه تعویض روغن و مکانیکی را در بر گرفته بود اقدام نمودند.

آتش‌سوزی یک مکانیکی در رشت

این مسوول آتش‌نشانی با بیان اینکه در این آتش‌سوزی سقف مغازه مکانیکی طعمه آتش شد که به واسطه متصل بودن با سقف مغازه مجاور موجبات سوختگی قسمتی از سربندی مغازه همجوار را فراهم نمود افزود: علت این آتش‌سوزی شستشوی لوازم یدکی به وسیله مایعات قابل اشتعال در مجاورت چراغ روشن بوده که در نهایت موجبات آتش‌سوزی و سرایت آتش به سقف مغازه را فراهم کرد.

او در خاتمه با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و بهره‌گیری از وسایل گرمایشی به شهروندان بخصوص خانه‌داران و مغازه‌دارها توصیه کرد: از قرار دادن وسایل قابل اشتعال و یا سریع الاشتعال همچون پارچه، لباس، بنزین و…. در مجاورت و یا نزدیک بخاری و وسایل گرمایشی خودداری کرده تا شاهد چنین حوادث ناگوار نباشیم.

خوشبختانه در این حادثه به هیچ‌کس آسیب جانی نرسید.

آتش‌سوزی یک مکانیکی در رشت

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz