آتش‌سوزی سمند در پارکینگ آپارتمانی واقع در مسکن مهر رشت

رشت رویایی- یک خودروی سمند در پارکینگ آپارتمانی واقع در مسکن مهر رشت دچار آتش‌سوزی شد.

طی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع‌رسانی این حادثه در ساعت ۱۷: ۴۱ دقیقه روز گذشته ۱۶ فروردین ۹۵ بی‌درنگ محمد صفرپور مسوول شیفت ستاد فرماندهی و مرکز کنترل ۱۲۵ آتش نشانی، یک دستگاه خودروی اطفایی به همراه ۴ تن از آتش نشانان را به محل حادثه واقع شهرک مسکن مهر – بلوک ۴۲۲ اعزام کرد.

محمد علی آریاخو مسوول تیم آتش‌نشانان اعزامی در این مورد گفت: یکدستگاه خودروی سمند د که در پارکینگ آپارتمانی واقع در مسکن مهر پارک شده بود به علت اتصال در سیستم سیم‌کشی برق آتش گرفته به طوری که دود و شعله فراوانی از داخل پارکینگ به بیرون زبانه می‌کشید.

وی با اعلام اینکه آپارتمان مسکونی بوده و مقدار زیادی از دود حاصله در راه پله‌ها نفوذ کرده بود ادامه داد: نیروهای عملیاتی بی درنگ با قطع جریان برق و گاز محل حادثه را ایمن سازی کردند و با به‌کارگیری تجهیزات فردی و لوله‌های آبدهی، شعله‌های آتش را در کمتر از چند دقیقه، مهار و کاملاً خاموش کردند.

در ادامه احمدنیا مسوول ایستگاه مسکن مهر آتش‌نشانی ابراز داشت: در این عملیات آتش‌نشانان در کمتر از ۲ دقیقه به‌واسطه وجود ایستگاه آتش‌نشانی در مسکن مهر به محل حادثه رسیدند و توانستند این آتش‌سوزی را با کمترین خسارات اطفا کرده و از سرایت آتش به دیگر نقاط و همچنین محبوس شدن احتمالی افراد در داخل آپارتمان‌ها به دلیل دود حاصله از این آتش‌سوزی پیشگیری نمایند. خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب جانی نرسید.

آتش‌سوزی سمند در پارکینگ آپارتمانی واقع در مسکن مهر رشت آتش‌سوزی سمند در پارکینگ آپارتمانی واقع در مسکن مهر رشت آتش‌سوزی سمند در پارکینگ آپارتمانی واقع در مسکن مهر رشت

آتش‌سوزی سمند در پارکینگ آپارتمانی واقع در مسکن مهر رشت

آتش‌سوزی خودروی سواری در بلوار شهید افتخاری رشت
همچنین در یک حادثه دیگر در بلوار شهید افتخاری رشت یک پژو ۲۰۶ دچار حادثه شد.

شاهدین با مشاهده این حادثه طی تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی در ساعت ۱۲: ۱۲ دقیقه ظهر روز گذشته ۱۶ فروردین ۹۴ بی‌درنگ مهدی فردپور مستقر در ستاد فرماندهی و مرکز کنترل ۱۲۵ آتش نشانی یکدستگاه خودرو از ایستگاه ۹ به همراه ۳ تن از آتش نشانان را به محل حادثه واقع در بلوار شهید افتخاری – خیابان شهید پور باقر اعزام کرد.

محمدباقر حق شناس فرمانده تیم آتش‌نشانان اعزامی در این باره گفت: به محض رسیدن مشاهده شد یک دستگاه خودروی سواری ۲۰۶ که در حال حرکت بود به ناگاه به دلیل پارگی شیلنگ بنزین و ریزش بنزین بر روی سیلندر داغ دچار آتش سوزی شد.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان به سرعت با نصب علائم هشداردهنده، محل حادثه را ایمن‌سازی کرده و با استفاده از لوله‌های آب‌رسانی شعله‌های آتش را که در حال سرایت به قسمت‌های دیگر خودرو بود مهار و کاملاً خاموش کردند.

آتش‌سوزی پژو 206 در بلوار شهید افتخاری رشت آتش‌سوزی پژو 206 در بلوار شهید افتخاری رشت آتش‌سوزی پژو 206 در بلوار شهید افتخاری رشت آتش‌سوزی پژو 206 در بلوار شهید افتخاری رشت

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz