هواشناسی گیلان هشدار داد:
آب‌گرفتگی معابر، کاهش شدید دما و احتمال برف در ارتفاعات گیلان

برف

رشت رویایی- مدیرکل هواشناسی گیلان نسبت به احتمال بارش شدید باران، تگرگ، آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، کاهش شدید دما و بارش برف در ارتفاعات هشدار داد.

به گزرش تسنیم، بهمن کمانگر با بیان اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده نفوذ هوای سرد و بارش‌زا از امشب به منطقه است اظهار داشت: بر این اساس ابرناکی، مه آلود بودن، وزش باد و بارندگی(گاهی شدید)، احتمال رعد و برق و تگرگ و نیز روند کاهش دما(۵ تا ۱۰ درجه) از فردا ۸ مهرماه تا شنبه ۱۰ مهر پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه احتمال بارش برف در ارتفاعات بالاتر از ۲۵۰۰ متر وجود دارد گفت: انتظار می‌رود با تقویت توده هوای سرد و بارش‌زا در روز جمعه ۹ مهرماه بر شدت بارندگی افزوده شود لذا در این مدت آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها در بعضی از نقاط، دور از انتظار نیست.

کمانگر افزود: بخش‌های مختلف اجرایی استان نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، سازمان راهداری، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل و نقل، پلیس راه و راهور، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های مرتبط، تمهیدات لازم را به عمل آورده توصیه‌های کارشناسی خود را صادر کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان به رانندگان توصیه کرد: با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی سطح جاده‌ها و مه آلود بودن هوا و کاهش دید، نکات ایمنی را در هنگام رانندگی رعایت کرده و از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها جدا”خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان خاطرنشان کرد: هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع رسانی می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz