آشفتگی حامیان جریان ضدتوسعه
آبستراکسیون و سرگیجه در شورا

یک‌صد و پنجاه و یکمین جلسه شورای شهر رشت

رشت رویایی- «اگر به ثبات مدیریت شهری اعتقاد دارید در جلسه آینده به ادامه ریاست من در سال چهارم رای دهید«این جمله‌ای بود که محمدعلی رفیعی نوده، رییس یک ساله شورای شهر رشت در آخرین روز ریاستش گفت.

از همان روز می‌شد فهمید که همفکران آقای رفیعی قافیه را در انتخابات هیات رییسه سال چهارم شورا باخته‌اند. طنزآمیز است که رییس محترم شورا یک سال فریاد کارشناسان و دلسوزان را در مورد اهمیت ثبات در مدیریت شهری نادیده گرفت و هرآنچه در توان داشت برای سوالات مکرر و استیضاح شهردار رشت به‌کار بست و سرآخر با ادبیات حامیان توسعه برای ادامه ریاستش التماس دعا دارد. اما کمتر کسی می‌تواند باور کند که رفیعی نوده جز درباره‌ی خودش، درباره‌ی توسعه شهر به ثبات مدیریتی ایمان آورده باشد.

دیروز حامیان و همفکران آقای رفیعی نوده با غیبت در جلسه شورا، آبستراکسیون کردند و جلسه را از رسمیت انداختند تا شاید از این ستون به آن ستون فرجی باشد. آبستراکسیون دیروز دومین پالس ناشی از ضعفی بود که از ناحیه همفکران رفیعی نوده فرستاده شد. آن‌ها که کمتر از یک ماه پیش نتوانستند با اراده‌ی عمومی مردم برای ابقای شهردار رشت رقابت کنند و حالا صندلی ریاست شورا در خطر می‌بینند، آخرین تلاش‌هایشان را برای «ماندن» در سطح اول تصمیم‌گیری شهری به‌کار بسته‌اند و احتمالا شکست خواهند خورد. این بماند که حتی اگر تمام مناصب هیات رییسه را در اختیار داشته باشند (همان‌طور که در یک سال گذشته داشتند) بعید است بتوانند در مقابل اراده جریان حامی توسعه و حامیان مردمی‌شان قد علم کنند.

تا زمان انتخابات پنجمین دوره‌ی شورای شهر رشت کمتر از ۱۰ ماه باقی مانده است. بهتر است حامیان جریان ضد توسعه در این فاصله، هرچه زودتر مروری بر عملکرد خود داشته باشند و اگر توانستند، به اشتباهات مکررشان در جلسات پارلمان شهرداری اذعان کنند، و درصدد جبران برآیند تا شاید آب رفته را – حداقل به اندازه‌ی یک لیوان – به جوی برگردانند. هرچند تجربه نشان داده آن‌ها را با در کردن توپ هم نمی‌توان از خواب بیدار کرد، چه برسد با ضربه از دست دادن پست ریاست شورا!

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz